Hnízda u Vltavy

17. dubna 2016 v 10:22
Tak se mi to podařilo. Přijet do Prahy v době, kdy labutě sedí na vejcích.
Svou expedici jsem zahájil na Výtoni:

husice nilská


pižmovka domácí ve společnosti labutě velké


husa velká


Nejvíce jsem se samozřejmě věnoval labutím.


Vzhledem k tomu, že zde labutí oproti mé minulé návštěvě před dvěma měsíci znatelně ubylo, tak už jsem pospíchal k prvnímu hnízdu. Podle údajů dostupných na internetu labutě v minulých letech hnízdily na poloostrůvku na Smetanově nábřeží u Národního divadla. A jak jsem zjistil, i letos se rozhodl labutí pár, že zde vyvede mladé.

Labuťák na stráži.


Kvůli pitomcům, kteří házejí na labuť odpadky, nějaký moc hodný člověk postavil nad hnízdem přístřešek. Myslím si, že je na místě, abych mu alespoň zde poděkoval. Díky !Samička si zde může připadat jako v luxusním apartmánu.

Další vytipované hnízdo se vyskytovalo v Braníku u Barrandovského mostu. I přesto, že se nachází na nechráněném místě u velmi rušné cyklostezky, labutě si zde i tento rok postavily hnízdo.


Samec s ornitologickým kroužkem LB5523
Samec stál na smíšené stezce pro chodce a cyklisty a po projíždějících cyklistech se oháněl zobákem. Bylo dobré se mu obloukem, nejlépe po trávě vyhnout.


Takový poklad je důležité pořádně chránit.

Cyklisto boj se, tohle je moje území !


Copak je asi vedlo k tomu, zahnízdit právě zde ...

Poslední místo, kam jsem se vydal byla Podbaba u výzkumného ústavu, ale labutě si zde hnízdo letos nepostavily. Jednu labuť jsem potkal u blízkého přívozu P2.


Labuť převoznická. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama