Červenec 2016

Bohdanečský rybník

28. července 2016 v 13:26
Na severozápadě od lázeňského městečka Lázně Bohdaneč se nachází národní přírodní rezervace Bohdanečský rybník. Jde o ptačí ráj, kde můžeme spatřit i méně běžné druhy:

Sjíždějí se sem ornitologové ze všech koutů naší krásné republiky, aby spatřili ty největší drahokamy v ptačí říši. Já jsem sice jenom cygnusolog, i tak se sem alespoň občas zajedu podívat, abych zjistil, kolik se zde zrovna nachází labutí velkých. Párkrát jsem měl štěstí na opravdu velký počet, ale to zrovna nebyl případ mé poslední návštěvy.
Díky rozlehlosti a členitosti vodní plochy zde labutě také hnízdí, i když v běžných případech dávají přednost malým rybníkům, kde je nebudou cizí labutě rušit.
Pyšná maminka
Nová pozorovatelna


Výhled na sever ...

... a na západ


Už to vypadalo, že je samička matkou samoživitelkou, ale při mém odchodu se k rodince připojil otec.

Výlet se povedl, jen to počasí nebylo nic moc. Nejprve jsem měl radost, že je zataženo, že se nebudu zaživa opékat pod žhnoucím sluncem, i když na focení to není ideální. Ale poté, co jsem schytal asi 20 komářích štípanců o své radosti pochybuji.

Bloguju, protože labutě

27. července 2016 v 19:42
Každý týden je vyhlášeno nějaké téma týdne, na které mohou uživatelé napsat svůj článek.
Téma pro tento týden je Bloguju, protože. Název se mi moc líbí a proto bych si dovolil také něco napsat.

Bloguju, protože mám rád labutě. S myšlenkou mít svůj web jsem si pohrával dávno před tím, než jsem se zamiloval do labutí. Ale nějak jsem k tomu nenašel odhodlání. Bál jsem, že nebudu mít o čem psát, že budu na svoje stránky dávat pouze odkazy na jiné články a aby se neřeklo, tak občas připojím nějakou tu fotografii.
Teprve když jsem se dostatečně přesvědčil, že moje láska k labutím je dlouhotrvající, že se nejedná o pouhý úlet, našel jsem odvahu jít do toho.
Jak se mi to povedlo, nechť posoudí ostatní, ale já si myslím, že se nemám za co stydět. Uvidím dále, jak se bude můj blog dále vyvijet, jaký naberu s labutěmi směr. Představu mám dost jasnou, teď záleží jak moc se mi ji podaří zrealizovat. Není to jen o mně, o labutích ale i o lidech.

Kalendář 2017

15. července 2016 v 18:12
Digitální fotoaparát je báječná věc. Dnes nedovedu pochopit, jak mě dříve vůbec bavilo fotografovat s obyčejným filmovým. No bavilo, protože jsem byl rád, že vůbec mám čím fotit a také proto, že jsem tenkrát labutě nefotil. Obávám se, že používání klasického filmového foťáku by mě v dnešní době finančně zruinovalo. Za nákup kinofilmů bych se nedoplatil ...
Velkou výhodou digitálu je samozřejmě i bezproblémová možnost se podělit s povedenými fotografiemi na internetu.
I když si možnosti elektronického zobrazení pořízených fotek užívám plnými doušky, občas se mi zasteskne po papírové fotografii. A protože rád dělám věci naplno, tak už delší dobu jsem si pohrával s myšlenkou, nechat si z fotek vyrobit kalendář.

Už zbývalo jenom počkat si na ten správný čas, který konečně nadešel. Kalendář zobrazuje průřez mé dosavadní činnosti.

Nástěnný měsíční kalendář formátu A3 je vytištěný na tvrdém lesklém křídovém papíře a obsahuje 13 barevných fotografií labutí.