Srpen 2016

Po svejch

25. srpna 2016 v 22:41
Dnes ve 20 hodin se mi podařilo zastihnout labutí rodinu na Bajkale. Než jsem k ním stačil dojít, tak se už vydali na zpáteční cestu.
Nejprve přes trávu do vedlejší části mrtvého ramena.Potom přes cyklostezku domů.Kvalita fotek vzhledem k nastupující tmě je dost mizerná, ale já jsem hlavně rád, že se mi je podařilo vyfotit.

Čtyři kroužky

25. srpna 2016 v 15:19
Nebude dlouho trvat a naše mláďata z mrtvého labského ramena už budou moci létat. Jen nejmenší benjamínek si na svůj první let ještě chvíli počká. Sice je nejmenší, ale to neznamená, že si musí nechat všechno líbit. Když ho sourozenci zlobí, tak dokáže pořádně zasyčet a klovnutí oplatit. Je to potřeba, protože jsem před pár dny koukal na největší mládě, které na své sourozence v jednu chvíli dost doráželo. No prostě puberta. Ale jinak se labutě chovají jako správná rodina.


Předevčírem se u nás v Pardubicích stavili na návštěvu manželé Jahodovi. Teď je ideální doba ke kroužkování labutích rodin. Mláďata mají už dost silné nohy, ale ještě nehrozí, že by odletěla. Zdeňkovi se podařilo chytit a okroužkovat oba rodiče a dvě máďata. Na nohu jim byl připevněn hliníkový ornitologický kroužek s unikátními kódy.


Kromě labutí zde vyvedla mladé i slípka zelenonohá a dvě kachny divoké. Můžeme tady pozorovat i nutrie říční.